Sposoby na impotencję

Problemy z erekcją są dla większości mężczyzn bardzo wstydliwym tematem,

Problemy z erekcją są dla większości mężczyzn bardzo wstydliwym tematem, wielu z nich boi się nawet myśleć o zaburzeniach w obrębie funkcji seksualnych.  Jednak im więcej się wie, tym więcej można zrobić, żeby zapobiegać zaburzeniom lub radzić sobie z nimi, jeśli się pojawią.

 

impotencja

Czym jest impotencja?
Impotencja to dysfukcja, która uniemożliwia mężczyźnie uzyskać lub utrzymać erekcji.
Co najmniej kilka czynników może wpływać na impotencję. Są to zarówno czynniki emocjonalne, jak i zaburzena fizyczne. Według gadań około 50% mężczyzn w wieku 40-70 lat doświadcza jakiejś formy zaburzeń erekcji. Zrozumienie najbardziej powszechnych powodów choroby może pomóc mężczyznom określić, dlaczego mogą cierpieć na impotencję.

Choroby układu endokrynowego

Układ endokrynowy produkuje hormony, które regulują metabolizm, funkcje seksualne, reprodukcję, nastrój i wiele wiele innych.
Jednym z efektów ubocznych związanych z przewlekłą cukrzycą jest denegeracja nerwów. To wpływa na wrażenia płynące z penisa. Inne komplikacje związane z cukrzycą to upośledzanie przepływu krwi i zmniejszanie poziomu hormonów. Zarówno jedno, jak i drugie będzie wpływało na sprawność seksualną.

Środki zaradcze?
Jeśli problemem jest przepływ krwi, wykorzystaj pierścień erekcyjny – potrzyma erekcję, „zatrzymując” krew w penisie.
Jeśli sądzisz, że trudności wynikają ze słabszych wrażeń na penisie, możesz skorzystać z kremu wzmagającego doznania lub żelu rozgrzewającego.
Doskonałym rozwiązaniem będzie kulka analna B Balls, która stymulując prostatę i nerw błędny bezpośrednio wzmocni Twoje doznania.

Trudności neurologiczne

Kilka zaburzeń neurologicznych może zwiększać ryzyko impotencji. Stan tkanki nerwowej może wpływać na zdolności komunikowania się układu rozrodczego z mózgiem. To może utrudniać erekcję.
Choroby, które wiąże się z impotencją to: choroba Alzheimera, guzy mózgu i rdzenia kręgowego, stwardnienei rozsiane, udar mózgu, padaczka skroniowa.
Mężczyźni, którzy przeszli zabieg usunięcia mocno przerośniętej prostaty w wyniku choroby nowotworowej mogą mieć w związku z zabiegiem uszkodzone nerwy i też mieć trudność w osiąganiu erekcji.
Kłopoty mogą też dopaść cyklistów! Najbardziej zagorzali kolarze, długodystansowcy mogą odczuwać tymczasową impotencję, ze względu na długotrwały ucisk na pośladki, genitalia a tym samym nerwy.

Środki zaradcze?
Jeśli chodzi o choroby prostaty, dobrze jest zapobiegać chorobie i kontrolować się u lekarza. Wielu lekarzy zaleca masaż prostaty. Ostatnie badana wykazują, że regularna ejakulacja zmniejsza ryzyko nowotworu prostaty! Dlatego kochajcie się, lub masturbujcie przynajmniej 3 razy w tygodniu!
W przypadku wystąpienia zaburzeń, obok regularnego leczenia, które zaproponuje lekarz, możesz wybrać odpowiednią zabawkę erotyczną, która przy użyciu z partnerką da Ci orgazm, mimo trudności z erekcją.
Takim gadżetem jest Cobra Libre II jedyny stymulator dla mężczyzn, który nie wymaga pełnej erekcji do użycia. Możesz też spróbować skorzystać z pompki erekcyjnej, która intensywnie działając „wymusi” erekcję, a następnie użyć pierścienia erekcyjnego.

Rowerzyści! Inwestujcie w dobre siodełka i jeszcze lepsze profesjonalne spodenki do jazdy na rowerze z wkładkami!

Pamiętaj, że dobrą formą erotyczną przy trudnościach tego typu będzie dla Was seks oralny – wzmacniający intymność i czułość partnerów.

Lekarstwa

Wiele leków ma skutki uboczne, które mogą upośledzać przepływ krwi, co bezpośrednio może wpływać na erekcję. Mężczyźni nie powinni nigdy rezygnować z leków bez uzgodnienia tego z lekarzem, nawet jeśli środki te powodują kłopoty z erekcją.
Przykładowymi lekarstwami mającymi wpływ na potencję są:
blokery alfa-adrenergiczne, włączając tamsulozynę (podawane przy przeroście prostaty);
beta-blokery, jak karvedilol i metroprolol (podawane przy nadciśnieniu tętniczym samoistnym, przewlekłej, stabilnej dławicy piersiowej oraz umiarkowanej lub ciężkiej stabilnej niewydolności serca).
chemioterapia (przy nowotworach)
antydepresanty, takie jak alprazol, diazepam czy kodeina
stymulatory centralnego układu nerwowego (kokainy i amfetaminy)
diuretyki jak diuretics, jak furosemid czy spironlactone, leki moczopędne i obniżające ciśnienie tętnicze
hormony syntentyczne jak leuprolid stosowany przy hormonalnej terapii zaawansowanego nowotworu stercza

Środki zaradcze?
Kiedy musimy przyjmować leki, nie mamy możliwości ich odstawienia. Możemy zastosować szereg środków zewnętrznych, jak kremy erekcyjne, pierścienie czy kulki analne stymulujące.
Warto pamiętać, że przyjmując określone leki (zwłaszcza leki działające na układ krwionośny) z czasem lekarz może zaproponować zmnejszenie dawki – warunkiem jednak jest poprawa stanu zdrowia.
Żeby to osiągnąć, należy prowadzić rygorystycznie zdrowy tryb życia, zmienić dietę, zwiększyć aktywność fizyczną, ściśle stosować się do zaleceń lekarza – wśród takich zaleceń może znaleźć się rezygnacja z używek – alkoholu czy papierosów, rezygnacja z mięsa. Być może wydaje się to drastyczne, warto jednak zapytać się siebie – co jest dla mnie ważne?
No i drodzy mężczyźni – jeśli martwicie się o swoje kobiety i ich potrzeby – czy nie warto wtedy do wspólnej zabawy zaciągnąć wibrator?? Partnerka z pewnością doceni Waszą inwencję, a Wy będziecie cieszyć się spełnioną kobietą.

Choroby serca

Wszelkie choroby wpływające na układ sercowy, przepływ krwi i pracę serca mogą powodować impotencję. Bardzo często trudności z erekcją są pierwszym sygnałem kłopotów z sercem (które najpierw objawiają się w najwęższych naczyniach wieńcowych, tych, które wspomagają ukrwienie w pienisie). Arterioskleroza, choroba, w której naczynia zarastają tkanką tłuszczową może powodować impotencję. Wysoki cholesterol i ciśnienie krwi również wiąże się z ryzykiem impotencji.

Środki zaradcze?
W czasie seksu możesz skorzystać z pierścienia erekcyjnego. Jednak pamiętaj – najważniejsza dla Ciebie jest aktywność fizyczna – codzienny energiczny spacer, a może jogging czy rower to idealni sprzymierzeńcy zdrowych naczyń i zdrowego serca. Przestaw się na lekką dietę, zrezygnuj z dodatkowego cukru i tłuszczu, a mięso jedz nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Styl życia

Żeby dostać erekcji mężczyzna musi się najpierw podniecić. Dla wielu mężczyzn, żeby się podniecić potrzebne są przyjazne warunk emocjonalne. W przypadku jakichkolwiek zaburzeń w tym zakresie mężczyzna może mieć problem z podnieceniem seksualnym. Zarówno zaburzenia lękowe, jak i depresja mogą działać negatywnie na sprawność seksualną. Zwłaszcza, że obok uczucia smutku, zagubienia i bezradności pojawia się ogólne uczucie zmęczenia. Przy podejmowanych próbach, kiedy osiągnięcie erekcji staje się problematyczne, lęk może się nasilać, co dodatkowo uniemożliwia podniecenie i erekcję.

Środki zaradcze?
Dużo miłości i zrozumienia. Pamiętajmy, że seks to nie bieg przez płotki czy wyścig pokoju. To przede wszystkim relacja dwóch istot, które spotykają się w tej sferze, żeby zapewnić sobie bliskość i intymność, żeby wyrazić troskę, uczucie życzliwości i ciepła. To nie musi być namiętność jak z Greya – to może być cudowny delikatny zmysłowy seks, w którym pieszczoty i ciepło są najważniejszym czynnikiem. Z pewnością jeśli będziecie cieszyć się chwilą, a nie pędzić za wszelką cenę „do celu” (czyli „musi mieć erekcję, kiedy wreszcie ona się pojawi, no już szybko, no kiedy wreszcie, musimy zacząć seks w końcu!”) seks da Wam więcej satysfakcji. Celem było danie sobie przyjemności i rozkoszy. Nie musi oznaczać ona penetracji. O tym pamiętajcie!

Podsumowanie…

Impotencja może zmienić życie mężczyzny, wpłynąć na jego samopoczucie i sposób bycia. Zwróćcie uwagę, że wiek nie jest jednym z najistotniejszych czynników wiązanych z zaburzeniem erekcji. Impotencja nie jest traktowana jako naturalna część starzenia się. Istnieje wiele sposobów na to, żeby poradzić sobie z tym zaburzeniem – w ten lub inny sposób – na tyle, by nie miało ono wpływu na jakość naszego życia.

Rain, FUN FACTORY

Pierścień erekcyjny Rain, Fun Factory

bballs_kegle

Kulki analne B Balls, Fun Factory

Cobra Libre Fun Factory

Cobra Libre, Fun Factory

 

Sposoby na impotencję Reviewed by on . Problemy z erekcją są dla większości mężczyzn bardzo wstydliwym tematem, wielu z nich boi się nawet myśleć o zaburzeniach w obrębie funkcji seksualnych.  Jednak Problemy z erekcją są dla większości mężczyzn bardzo wstydliwym tematem, wielu z nich boi się nawet myśleć o zaburzeniach w obrębie funkcji seksualnych.  Jednak Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top