Ważność dotyku i olejek z lubrykantem w jednym

Kiedy dotykasz, miłość jest bardziej zrozumiała. I choć wydaje się nam, że druga strona wie, co do niej czujemy, kiedy tracimy zwykły kontakt fizyczny, często tracimy też intymność.

Dotykanie zwykle nie zajmuje naszych myśli. Jest oczywiste, normalne, codzienne. Tak codzienne, że często zapominamy, że jest to właściwie nasz pierwszy i najważniejszy zmysł, który jako pierwszy kształtuje się w okresie płodowym. Jest też kluczowy dla rozwoju – jak się okazuje nie tylko dzieci ludzkich! Małe małpki pozbawione dotyku są mniej cieprliwe, bardziej agresywne i znacznie bardziej izolujące się niż takie, które się dotyka, przytula głaszcze. Kotki które otrzymują więcej niż 15 minut dziennie głaskania wyrastają na przyjazne ludziom, towarzyskie koty. Podobnie dzieci – lepiej rozwijają się przy zapewnieniu im odpowiedniej dawki dotyku i bliskości. Ale dorośli również potrzebują dotykania – zarówno biernie, jak i aktywnie.

Dotyk  jest nośnikiem emocji, dzięki niemu łatwiej nam się dogadać nawet w trudnych chwilach. Bywa, że wykorzystujemy dotyk niecnie, chcąc wymusić np. wyższe napiwki (kelnerki, które muskały klientów po przyjacielsku otrzymywały w eksperymencie wyższe napiwki) czy lepsze umowy ubezpieczeniowe (tak tak, dotykani klienci łatwiej godzą się na warunki). Jednak dotyk to przede wszystkim łącznik dwojga ludzi, którzy tworzą związek erotyczny i miłosny. Coś co spaja i upewnia nas we wspólnym zaangażowaniu. Jeśli znika dotyk, z czasem znika emocjonalna bliskość, pożądanie i miłość. Dlatego tak ważne jest byśmy się dotykali.

Jeśli chodzi o seks, skóra jest najobszerniejszym narządem seksualnym. Dotykamy ją, pocieramy, głaszczemy, całujemy i przekazujemy całe swoje pożądanie wględem partnera/ki. Reagujemy też na pieszczoty w drugą stronę, okazując oddanie, rozkosz i radość z bycia razem.

Warto wydłużać sesje dotykania podczas wspólnych wypraw erotycznych. Rozwijać i ubogacać go.

dotyk

(zdjęcie:  warsztat o dotykaniu w Tulipan.pl)

Jak to robić lepiej?

Możemy skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie oferują firmy produkujące kosmetyki erotyczne. Świece do masażu, olejki, olejki jadalne… wszystkie te produkty uczą dotyku i rozwijają go. YESforLOV proponuje swoim klientom olejek ALLOVER, który jest jednocześnie LUBRYKANTEM INTYMNYM – żelem, swobodnie używanym na najwrażliwsze miejsca intymne. Doskonałym do masażu całego ciała, jak i emocjonującego masażu erotycznego.

Jesteś ciekawy ALLOVERa? Obejrzyj poniższy film.

 

Ważność dotyku i olejek z lubrykantem w jednym Reviewed by on . Kiedy dotykasz, miłość jest bardziej zrozumiała. I choć wydaje się nam, że druga strona wie, co do niej czujemy, kiedy tracimy zwykły kontakt fizyczny, często t Kiedy dotykasz, miłość jest bardziej zrozumiała. I choć wydaje się nam, że druga strona wie, co do niej czujemy, kiedy tracimy zwykły kontakt fizyczny, często t Rating: 0
scroll to top